W naszym zakładzie pracujemy na soczewkach renomowanej firmy JZO sp. z o.o.

JZO sp. z o.o. jest firmą produkującą soczewki okularowe. Wieloletnie doświadczenie w branży optycznej poparte współpracą z koncernem o międzynarodowym zasięgu pozwala nam oferować soczewki okularowe najnowszej generacji, zapewniające doskonałą korekcję i ochronę wzroku. Są to najwyższej jakości wyroby medyczne, spełniające wymagania światowych norm dotyczących optyki okularowej. W pełni zaspokajają one potrzeby pacjentów w zakresie komfortu widzenia i użytkowania okularów. Oferujemy też produkty do pielęgnacji okularów (np. chusteczki i płyny do czyszczenia soczewek okularowych).

Wiele osób, które chcą lub muszą nosić okulary spotyka się z problemem jak dobrać okulary, które będą w pełni odpowiadać ich potrzebom. Skupiając się na wyglądzie i wyborze odpowiednich opraw, musimy pamiętać, że bardzo ważnym elementem okularów, decydującym o ich funkcjonalności są soczewki okularowe.

Soczewki jednoogniskowe:

każda soczewka pozwala na korygowanie wzroku, w celu dobrego widzenia widzenia w dali lub w bliży.

ASFERYCZNE:
Zoptymalizowanie konstrukcji soczewek zapewnia znakomite odwzorowanie i plastykę obrazu. Dzięki konstrukcji asferycznej soczewki są płaskie i cienkie a ich dodatkową zaletą jest zapewnienie naturalnego wyglądu oczu w okularach, poprzez zminimalizowanie efektu ich powiększenia lub pomniejszenia. Tego typu soczewki są polecane dla wszystkich użytkowników okularów ze szczególnym uwzględnieniem osób nadwzrocznych oraz posiadających różnowzroczność, czyli mających różną korekcję dla oka prawego i lewego.

SFERYCZNE:
Są to podstawowe soczewki okularowe stosowane do korekcji różnych wad wzroku takich jak: krótkowzroczność, nadwzroczność czy też prezbiopia (starczowzroczność).

Soczewki do bliży i odległości pośrednich:

Zadaniem soczewek jest korekcja wzroku, w celu dobrego widzenia w bliży i odległościach pośrednich, pomiędzy dalą i bliżą. Idealnie nadają się do czytania, pracy przy komputerze lub w biurze.
Soczewki do bliży i odległości pośrednich znajdują zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, oferując wyjątkowy komfort użytkowania podczas takich czynności jak czytanie, czy praca przy komputerze. Specjalna konstrukcja zapewnia duży zasięg i wyjątkowo szerokie strefy widzenia w bliży. Soczewki eliminują konieczność częstej zmiany pozycji głowy i chronią oczy przed zmęczeniem. Polecane są do zajęć wymagających większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych soczewkach do bliży.

Soczewki progresywne:

Łączą w sobie wszystkie typy korekcji, stanowiąc rozwiązanie typu „all in one”. Rezultatem jest doskonała korekcja wzroku, umożliwiająca widzenie na każdą odległość i w każdym kierunku, bez konieczności zmiany okularów.

Chciałbyś poczuć swobodę jaką daje możliwość ostrego widzenia na każdą odległość i w każdym kierunku. Chciałbyś czuć się komfortowo wchodząc po schodach, bez problemu patrzeć na rzeczy znajdujące się w różnej odległości. Bez względu na to co robisz: pracujesz, odpoczywasz, uprawiasz sport czy zajmujesz się swoim hobby.

To powód, dla którego Twój optyk poleca Ci progresywne soczewki, które gwarantują:
– szerokie pole widzenia na każdą odległość
– Minimalne zniekształcenia oraz stabilizację obrazu (wyeliminowany efekt „pływania obrazu”)
– Uczucie pewności w każdej sytuacji (np. podczas schodzenia po schodach)
– Płynne przejście pomiędzy dalą a bliżą

Soczewki dwuogniskowe:

Posiadają dwa, wyraźnie widoczne segmenty. Górny segment zapewnia prawidłowe widzenie w dali, a dolny, mniejszy segment, widzenie w bliży. Brak widzenia na odległości pośrednie.

Pomimo faktu, iż soczewki dwuogniskowe są praktycznym rozwiązaniem, są stopniowo wypierane przez soczewki progresywne, gwarantujące ostre widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość oraz estetyczny wygląd soczewek, bez widocznych podziałów na strefę do bliży i dali.

Soczewki i okulary przeciwsłoneczne

W naszym salonie oferujemy Państwu różnego rodzaju soczewki przeciwsłoneczne takie jak: soczewki barwione – soczewki o wybranym przez klienta stopniu zaciemnienia oraz barwie w zależności od potrzeb, chronią oczy przed nadmiernym światłem. Wśród nich wyróżnia się...

czytaj dalej

Akcesoria okularowe

W salonie optycznym SUPER VISION znajdą Państwo również duży wybór akcesoriów do okularów. Dostępne akcesoria: płyny przeciw zaparowaniu soczewek okularowych płyny do czyszczenia powłoki z antyrefleksem ściereczki do soczewek okularowych tzw. mikrofazy łańcuszki do...

czytaj dalej

Badania wzroku

Zapraszamy do naszego salonu na badania wzroku. Lekarz okulista przeprowadza między innymi: komputerowe badanie wzroku, dobór szkieł do okularów, badanie dna oka. Gabinet okulistyczny wyposażony jest w sprzęt specjalistyczny, w tym: autorefraktometr, rzutnik...

czytaj dalej

Refundacja recept NFZ

Salony nasze mają podpisaną umowę na refundację recept okularowych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że jeśli przyniesiecie Państwo receptę wystawioną przez lekarza okulistę na obowiązującym druku NFZ i potwierdzoną przez Fundusz, udzielimy Państwu zniżki na...

czytaj dalej